İçeriğe geç

Demirköy Yol Tarifi

Kırklareli Demirköy yol tarifi; yazımızda öncelikle Demirköy şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Demirköy’e nasıl gidilir? Demirköy yol tarifi? Demirköy yol haritası? Demirköy İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Demirköy İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Kırklareli’nin ilçesi olan Demirköy, Kırklareli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Demirköy İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 893 km2’dir. Demirköy ilçesinin rakımı ise 302 m olarak hesaplanmıştır. Demirköy ilçesinin Kuzeyinde Bulgaristan, batısında Kırklareli Merkez, Güneyinde ise Pınarhisar ve Vize ilçeleri bulunmaktadır. Demirköy ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Demirköy İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Demirköy ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 8.856 nüfusa sahiptir.

Demirköy İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Demirköy Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Demirköy’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Demirköy Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Demirköy’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Demirköy’e Nasıl Gidilir? Demirköy Yol Tarifi

Demirköy’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Demirköy’e gelebilirsiniz. Demirköy karayolu ile Kırklareli şehir merkezine 87.7 km, İstanbul’a yaklaşık 208 km, Ankara’ya yaklaşık 664 km, İzmir’den ise yaklaşık 511 km uzaklıktadır. Hava yolunu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kırklareli’ne demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kırklareli demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Demirköy ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.