İçeriğe geç

Demirci Yol Tarifi

Manisa Demirci yol tarifi; yazımızda öncelikle Demirci şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Demirci’ye nasıl gidilir? Demirci yol tarifi? Demirci yol haritası? Demirci İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Demirci İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Manisa’nın ilçesi olan Demirci, Manisa’nın yerleşim yerlerinden biridir. Demirci İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.321 km2’dir. Demirci ilçesinin rakımı ise 881 m olarak hesaplanmıştır. Demirci ilçesinin Kuzeyinde Balıkesir, doğusunda Kütahya, batısında Gördes ve Köprübaşı, Güneyinde ise Kula ve Selendi ilçeleri bulunmaktadır. Demirci ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Demirci İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Demirci ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 40.048 nüfusa sahiptir.

Demirci İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Demirci Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Demirci’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Demirci Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Demirci’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Demirci’ye Nasıl Gidilir? Demirci Yol Tarifi

Demirci’ye kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Demirci’ye gelebilirsiniz. Demirci karayolu ile Manisa şehir merkezine 172 km, İstanbul’a yaklaşık 401 km, Ankara’ya yaklaşık 484 km, İzmir’den ise yaklaşık 201 km uzaklıktadır. Hava yolunu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Manisa’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Manisa demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Demirci ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.