İçeriğe geç

Delice Yol Tarifi

Kırıkkale Delice yol tarifi; yazımızda öncelikle Delice şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Delice’ye nasıl gidilir? Delice yol tarifi? Delice yol haritası? Delice İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Delice İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale’nin ilçesi olan Delice, Kırıkkale’nin yerleşim yerlerinden biridir. Delice İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 970 km2’dir. Delice ilçesinin rakımı ise 696 m olarak hesaplanmıştır. Delice ilçesinin Kuzeyinde Sulakyurt, doğusunda Çorum ve Yozgat, batısında Balışeyh, Güneyinde ise Kırşehir ve Keskin ilçeleri bulunmaktadır. Delice ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Delice İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Delice ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 9.075 nüfusa sahiptir.

Delice İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Delice Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Delice’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Delice Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Delice’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Delice’ye Nasıl Gidilir? Delice Yol Tarifi

Delice’ye kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Delice’ye gelebilirsiniz. Delice karayolu ile Kırıkkale şehir merkezine 56.4 km, İstanbul’a yaklaşık 582 km, Ankara’ya yaklaşık 129 km, İzmir’den ise yaklaşık 732 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kırıkkale’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kırıkkale demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Delice ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.