İçeriğe geç

Delice Posta Kodu

Delice Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Delice Posta Kodu Sorgulama

Delice’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Delice ilçesi Hakkında

Delice ilçesi alan olarak Türkiye’nin üç yüz yirmi birinci en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale’nin ilçesi olan Delice, Kırıkkale’nin yerleşim yerlerinden biridir. Delice İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 970 km2’dir. Rakımı ise 696 m olarak hesaplanmıştır. Delice ilçesinin Kuzeyinde Sulakyurt, doğusunda Çorum ve Yozgat, batısında Balışeyh, Güneyinde ise Kırşehir ve Keskin ilçeleri bulunmaktadır. Delice ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Delice İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Delice ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 8.532 nüfusa sahiptir.

Delice Posta Kodu
Delice Posta Kodu