İçeriğe geç

Defne Yol Tarifi

Hatay Defne yol tarifi; yazımızda öncelikle Defne şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Defne’ye nasıl gidilir? Defne yol tarifi? Defne yol haritası? Defne İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Defne İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay’ın ilçesi olan Defne, Hatay’ın yerleşim yerlerinden biridir. Defne İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 155 km2’dir. Defne ilçesinin rakımı ise 126 m olarak hesaplanmıştır. Defne ilinin Kuzeyinde Antakya, doğusunda ise Altınözü, batısında Samandağ, Güneyinde ise Yayladağı ilçeleri bulunmaktadır. Defne ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Defne İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Defne ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 154.820 nüfusa sahiptir.

Defne İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Defne Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Defne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Defne Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Defne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Defne’ye Nasıl Gidilir? Defne Yol Tarifi

Defne’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Defne’ye gelebilirsiniz. Defne karayolu ile Hatay şehir merkezine 40.6 km, İstanbul’a yaklaşık 1.119 km, Ankara’ya yaklaşık 684 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.092km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Hatay Şehir Merkezinde yer alan Hatay Havalimanı’na gidebilirsiniz. Hatay Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Defne ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Hatay’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Hatay demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Defne ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.