İçeriğe geç

Defne Posta Kodu

Defne Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Defne Posta Kodu Sorgulama

Defne’ de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Defne ilçesi Hakkında

Defne ilçesi alan olarak Türkiye’nin yedi yüz altmış ikinci en büyük ilçesidir. Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay’ın ilçesi olan Defne, Hatay’ın yerleşim yerlerinden biridir. Defne İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 703 km2’dir. Rakımı ise 101 m olarak hesaplanmıştır. Defne ilinin Kuzeyinde Belen, doğusunda ise Reyhanlı, batısında Samandağ, Güneyinde ise Defne ve Altınözü ilçeleri bulunmaktadır. Defne ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Defne İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Defne ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 160.066 nüfusa sahiptir.

Defne Posta Kodu
Defne Posta Kodu