İçeriğe geç

Dazkırı Yol Tarifi

Afyon Dazkırı yol tarifi; yazımızda öncelikle Dazkırı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Dazkırı’ya nasıl gidilir? Dazkırı yol tarifi? Dazkırı yol haritası? Dazkırı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Dazkırı İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Afyon’un ilçesi olan Dazkırı, Afyon’un yerleşim yerlerinden biridir. Dazkırı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak  408 km2’dir. Dazkırı ilçesinin rakımı ise 894m olarak hesaplanmıştır. Dazkırı ilinin Kuzeyinde Evciler, doğusunda ise Başmakçı, batısında ve güneyinde Denizli ilçeleri bulunmaktadır. Dazkırı ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Dazkırı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Dazkırı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 11.204 nüfusa sahiptir.

Dazkırı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Dazkırı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Dazkırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Dazkırı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Dazkırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Dazkırı’ya Nasıl Gidilir? Dazkırı Yol Tarifi

Dazkırı’ya kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Dazkırı’ya gelebilirsiniz. Dazkırı karayolu ile Afyon şehir merkezine 160 km, İstanbul’a yaklaşık 559 km, Ankara’ya yaklaşık 412 km, İzmir’den ise yaklaşık 324 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Afyon’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Afyon demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Dazkırı ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.