Dazkırı Posta Kodu

Dazkırı Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Dazkırı Posta Kodu Sorgulama

Dazkırı’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Dazkırı ilçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Afyon’un ilçesi olan Dazkırı, Afyon’un yerleşim yerlerinden biridir. İlçe alan olarak Türkiye’nin altı yüz ellinci en büyük ilçesidir. Dazkırı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 408 km2’dir. Rakımı ise 894m olarak hesaplanmıştır. Dazkırı ilinin Kuzeyinde Evciler, doğusunda ise Başmakçı, batısında ve güneyinde Denizli ilçeleri bulunmaktadır. Dazkırı ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Dazkırı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Dazkırı ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 11.397 nüfusa sahiptir.

Dazkırı Posta Kodu
Dazkırı Posta Kodu