İçeriğe geç

Datça Yol Tarifi

Muğla Datça yol tarifi; yazımızda öncelikle Datça şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Datça’ya nasıl gidilir? Datça yol tarifi? Datça yol haritası? Datça İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Datça İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Muğla’nın ilçesi olan Datça, Muğla’nın yerleşim yerlerinden biridir. Datça İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 436 km2’dir. Datça ilçesinin rakımı ise 9 m olarak hesaplanmıştır. Datça ilçesinin batısında Marmaris ilçeleri bulunmaktadır. Datça ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Datça İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Datça ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 22.403 nüfusa sahiptir.

Datça İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Datça Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Datça’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Datça Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Datça’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Datça’ya Nasıl Gidilir? Datça Yol Tarifi

Datça’ya kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Datça’ya gelebilirsiniz. Datça karayolu ile Muğla şehir merkezine 134 km, İstanbul’a yaklaşık 744 km, Ankara’ya yaklaşık 719 km, İzmir’den ise yaklaşık 285 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Muğla Şehir Merkezinde yer alan Muğla Dalaman Havalimanı, Muğla Milas – Bodrum Havalimanı’na gidebilirsiniz. Muğla Dalaman Havalimanı, Muğla Milas – Bodrum Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Datça ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ulaşımı yoktur.