Datça Dalaman Arası Kaç KM

Datça Dalaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Datça ve Dalaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Datça Dalaman arası kaç km? Datça Dalaman arası kaç saat? Datça Dalaman yol tarifi? Datça Dalaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Datça ile Dalaman İlçesi Hakkında Genel Bilgiler

Datça ilçesi;

Ege bölgesinde yer alan Datça ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 436 km2’dir. Datça ilçesinin coğrafi konumu ise 36° 43′ 34.3740” Kuzey ve 27° 41′ 9.0384” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Dalaman ilçesi;

Ege bölgesinde yer alan Dalaman ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 608 km2dir. Dalaman ilçesinin coğrafi konumu ise 36° 45′ 59.8356” Kuzey ve 28° 47′ 59.9712” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Datça Dalaman Arası Kaç KM

Datça Dalaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 155 km’dir.

Datça Dalaman Arası Kaç KM

Datça Dalaman Arası Kaç Saat

Datça Dalaman arası kaç saat; Datça Dalaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 155 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Datça Dalaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Datça Dalaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Datça Dalaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 155 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 9 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 13 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Datça Dalaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Datça Dalaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Datça’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Datça’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Dalaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Dalaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.