İçeriğe geç

Darıca Yol Tarifi

Kocaeli Darıca yol tarifi; yazımızda öncelikle Darıca şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Darıca’ya nasıl gidilir? Darıca yol tarifi? Darıca yol haritası? Darıca İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Darıca İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli’nin ilçesi olan Darıca, Kocaeli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Darıca İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 23 km2’dir. Darıca ilçesinin rakımı ise 47 m olarak hesaplanmıştır. Darıca ilçesinin Kuzeyinde Çayırova, doğusunda Gebze ilçeleri bulunmaktadır. Darıca ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Darıca İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Darıca ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 207.345 nüfusa sahiptir.

Darıca İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Darıca Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Darıca’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Darıca Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Darıca’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Darıca’ya Nasıl Gidilir? Darıca Yol Tarifi

Darıca’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Darıca’ya gelebilirsiniz. Darıca karayolu ile Kocaeli şehir merkezine 58.9 km, İstanbul’a yaklaşık 50.8 km, Ankara’ya yaklaşık 412 km, İzmir’den ise yaklaşık 429 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kocaeli Şehir Merkezinde yer alan Kocaeli Cengiz Topel  Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kocaeli Cengiz Topel  Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Darıca ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kocaeli’ne demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kocaeli demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Darıca ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.