İçeriğe geç

Dargeçit Yol Tarifi

Mardin Dargeçit yol tarifi; yazımızda öncelikle Dargeçit şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Dargeçit’e nasıl gidilir? Dargeçit yol tarifi? Dargeçit yol haritası? Dargeçit İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Dargeçit İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin’in ilçesi olan Dargeçit, Mardin’in yerleşim yerlerinden biridir. Dargeçit İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 519 km2’dir. Dargeçit ilçesinin rakımı ise 902 m olarak hesaplanmıştır. Dargeçit ilçesinin Kuzeyinde ve batısında Batman, doğusunda Şırnak, Güneyinde ise Şırnak ve Midyat ilçeleri bulunmaktadır. Dargeçit ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Dargeçit İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Dargeçit ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 27.711 nüfusa sahiptir.

Dargeçit İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Dargeçit Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Dargeçit’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Dargeçit Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Dargeçit’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Dargeçit’e Nasıl Gidilir? Dargeçit Yol Tarifi

Dargeçit’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Dargeçit’e gelebilirsiniz. Dargeçit karayolu ile Mardin şehir merkezine 148 km, İstanbul’a yaklaşık 1.591 km, Ankara’ya yaklaşık 1.156 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.564 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Mardin Şehir Merkezinde yer alan Mardin Havalimanı’na gidebilirsiniz. Mardin Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Dargeçit ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Mardin’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Mardin demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Dargeçit ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.