İçeriğe geç

Darende Yol Tarifi

Malatya Darende yol tarifi; yazımızda öncelikle Darende şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Darende’ye nasıl gidilir? Darende yol tarifi? Darende yol haritası? Darende İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Darende İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya’nın ilçesi olan Darende, Malatya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Darende İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.482 km2’dir. Darende ilçesinin rakımı ise 1.027 m olarak hesaplanmıştır. Darende ilçesinin Kuzeyinde Kuluncak, doğusunda Hekimhan ve Akçadağ, batısında Sivas, Güneyinde ise Kahramanmaraş ilçeleri bulunmaktadır. Darende ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Darende İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Darende ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 26.166 nüfusa sahiptir.

Darende İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Darende Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Darende’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Darende Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Darende’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Darende’ye Nasıl Gidilir? Darende Yol Tarifi

Darende’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Darende’ye gelebilirsiniz. Darende karayolu ile Malatya şehir merkezine 119 km, İstanbul’a yaklaşık 994 km, Ankara’ya yaklaşık 549 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.078 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Malatya Şehir Merkezinde yer alan Malatya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Malatya Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Darende ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Malatya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Malatya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Darende ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.