İçeriğe geç

Damal Yol Tarifi

Ardahan Damal yol tarifi; yazımızda öncelikle Damal şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Damal‘a nasıl gidilir? Damal yol tarifi? Damal yol haritası? Damal İlçeleri Yol Güzergâhı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Damal İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan’ın ilçesi olan Damal, Ardahan’ın yerleşim yerlerinden biridir. Damal İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 165 km2’dir. Damal ilçesinin rakımı ise 2100 m olarak hesaplanmıştır. Damal İlçesinin, batısında Ardahan Merkez, Damal ve Hanak ilçeleri bulunmaktadır. Damal ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Damal İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Damal ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 5802 nüfusa sahiptir.

Damal İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Damal Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Damal’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Damal Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Damal‘a yol güzergâhı oluşturabilirsiniz.  

Damal’a Nasıl Gidilir? Damal Yol Tarifi

Damal‘a kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Damal‘a gelebilirsiniz. Damal karayolu ile Ardahan şehir merkezine 47 km, İstanbul’a yaklaşık 1501 km, Ankara’ya yaklaşık 1137 km, İzmir’den ise yaklaşık 1853 km uzaklıktadır. Ardahan’a havayolu ulaşımı ve demiryolu ulaşımı bulunmamaktadır.