İçeriğe geç

Dalaman Yol Tarifi

Muğla Dalaman yol tarifi; yazımızda öncelikle Dalaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Dalaman’a nasıl gidilir? Dalaman yol tarifi? Dalaman yol haritası? Dalaman İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Dalaman İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Muğla’nın ilçesi olan Dalaman, Muğla’nın yerleşim yerlerinden biridir. Dalaman İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 608 km2’dir. Dalaman ilçesinin rakımı ise 17 m olarak hesaplanmıştır. Dalaman ilçesinin Kuzeyinde Köyceğiz, doğusunda Denizli, batısında Ortaca, Güneyinde ise Fethiye ilçeleri bulunmaktadır. Dalaman ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Dalaman İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Dalaman ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 42.024 nüfusa sahiptir.

Dalaman İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Dalaman Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Dalaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Dalaman Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Dalaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Dalaman’a Nasıl Gidilir? Dalaman Yol Tarifi

Dalaman’a kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Dalaman’a gelebilirsiniz. Dalaman karayolu ile Muğla şehir merkezine 99.1 km, İstanbul’a yaklaşık 757 km, Ankara’ya yaklaşık 671 km, İzmir’den ise yaklaşık 298 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Muğla Şehir Merkezinde yer alan Muğla Dalaman Havalimanı, Muğla Milas – Bodrum Havalimanı’na gidebilirsiniz. Muğla Dalaman Havalimanı, Muğla Milas – Bodrum Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Dalaman ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ulaşımı yoktur.