İçeriğe geç

Dalaman Mahalleleri

Dalaman İlçesi

Dalaman mahalleleri, Dalaman ilçesi alan olarak Türkiye’nin beş yüz on ikinci en büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan Muğla’nın ilçesi olan Dalaman, Muğla’nın yerleşim yerlerinden biridir. Dalaman İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 608 km2’dir. Dalaman ilçesinin rakımı ise 17 m olarak hesaplanmıştır. Dalaman ilçesinin Kuzeyinde Köyceğiz, doğusunda Denizli, batısında Ortaca, Güneyinde ise Fethiye ilçeleri bulunmaktadır. Dalaman ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Dalaman İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Dalaman ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 43.036 nüfusa sahiptir.

Dalaman ilçesini coğrafi konumu ise 36° 45′ 59.8356” Kuzey ve 28° 47′ 59.9712” Doğu gps koordinatlarıdır.

Dalaman Mahalleleri

Dalaman ilçesinin 25 mahallesi bulunmaktadır. Dalaman ilçesinin 17 tane köy yerleşkesi yer alamaktadır. Dalaman mahalleleri arasında en fazla nüfusa sahip mahalleleri sırasıyla Karaçalı mahallesi, Merkez mahallesi ve Altıntas mahalleleridir. En az nüfusa sahip olan mahalleri ise sırasıyla Darıyeri mahallesi, Akçataş mahallesi ve Karaağaç mahalleleridir

Dalaman mahalleleri
Dalaman mahalle haritası

Dalaman ilçesinin diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

DALAMAN MAHALLELERİ

 1. Akçataş Mah.
 2. Altıntas Mah.
 3. Atakent Mah.
 4. Bezkese Mah.
 5. Bozbel Mah.
 6. Çöğmen Mah.
 7. Darıyeri Mah.
 8. Ege Mah.
 9. Elcik Mah.
 10. Gürköy Mah.
 11. Gürleyk Mah.
 12. Hürriyet Mah.
 13. Kapukargın Mah.
 14. Karacaağaç Mah.
 15. Karaçalı Mah.
 16. Kargınkürü Mah.
 17. Kavacık Mah.
 18. Kayadibi Mah.
 19. Kızılkaya Mah.
 20. Merkez Mah.
 21. Narlı Mah.
 22. Sabunlu Mah.
 23. Söğütlüyurt Mah.
 24. Şerefler Mah.
 25. Taşbaşı Mah.

Dalaman Tarihi ve Gezilecek Yerler

Dalaman mahalleleri, Dalaman Tren Garı, Antik Demirciler Çarşısı, Hippokome Antik Kenti, Lissai, Tlos Antik Kenti ve Sarıgerme Plajı gibi yerler bulunmaktadır. Muğla ilinin turizm açısından önemli ve odak noktası potansiyelinde olan, dini yapıları ve tarihi yapıların yanı sıra doğal harikalarını barındıran doğa ve kültür turizmi için tercih edilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

Dalaman Tarihi ve Gezilecek Yerler

Dalaman Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Bodrum Mahalleleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…