Dalaman Kaş Arası Kaç KM

Dalaman Kaş arası kaç km; yazımızda öncelikle Dalaman ve Kaş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Dalaman Kaş arası kaç km? Dalaman Kaş arası kaç saat? Dalaman Kaş yol tarifi? Dalaman Kaş arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Dalaman ile Kaş İlçesi Hakkında Genel Bilgiler

Dalaman ilçesi;

Ege bölgesinde yer alan Dalaman ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 608 km2’dir. Dalaman ilçesinin coğrafi konumu ise 36° 45′ 59.8356” Kuzey ve 28° 47′ 59.9712” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kaş ilçesi;

Akdeniz bölgesinde yer alan Kaş ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 1,750 km2dir. Kaş ilçesinin coğrafi konumu ise 36° 11′ 59.6868” Kuzey ve 29° 38′ 22.3764” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Dalaman Kaş Arası Kaç KM

Dalaman Kaş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 147 km’dir.

Dalaman Kaş Arası Kaç KM

Dalaman Kaş Arası Kaç Saat

Dalaman Kaş arası kaç saat; Dalaman Kaş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 147 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat sürmektedir. Dalaman Kaş arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat

Otobüs ile;

3 saat

Dalaman Kaş Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Dalaman Kaş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 147 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 9 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 12 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Dalaman Kaş Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Dalaman Kaş arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Dalaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Dalaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kaş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kaş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.