Dalaman Göcek Arası Kaç KM

Dalaman Göcek arası kaç km; yazımızda öncelikle Dalaman ve Göcek şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Dalaman Göcek arası kaç km? Dalaman Göcek arası kaç saat? Dalaman Göcek yol tarifi? Dalaman Göcek arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Dalaman ile Göcek İli Hakkında Genel Bilgiler

Dalaman ili;

Ege bölgesinde yer alan Dalaman ilinin yüzölçümü yaklaşık 608 km2’dir. Dalaman ilinin coğrafi konumu ise 36° 45′ 59.8356” Kuzey ve 28° 47′ 59.9712” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Göcek ilçesi;

Ege bölgesinde yer alan Göcek ilçesinin yüzölçümü yaklaşık – km2dir. Göcek ilçesinin coğrafi konumu ise 36° 45′ 12.3588” Kuzey ve 28° 56′ 32.8596” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Dalaman Göcek Arası Kaç KM

Dalaman Göcek arası mesafe karayolu ile yaklaşık 22 km’dir.

Dalaman Göcek Arası Kaç KM

Dalaman Göcek Arası Kaç Saat

Dalaman Göcek arası kaç saat; Dalaman Göcek arası mesafe karayolu ile yaklaşık 22 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Dalaman Göcek arası mesafe otobüs ile yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

30 dakika

Otobüs ile;

1 saat

Dalaman Göcek Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Dalaman Göcek arası mesafe karayolu ile yaklaşık 22 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 2 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 2 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Dalaman Göcek Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Dalaman Göcek arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Dalaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Dalaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Göcek’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Göcek’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.