Dalaman Fethiye Arası Kaç KM

Dalaman Fethiye arası kaç km; yazımızda öncelikle Dalaman ve Fethiye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Dalaman Fethiye arası kaç km? Dalaman Fethiye arası kaç saat? Dalaman Fethiye yol tarifi? Dalaman Fethiye arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Dalaman ile Fethiye İlçesi Hakkında Genel Bilgiler

Dalaman ilçesi;

Ege bölgesinde yer alan Dalaman ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 608 km2’dir. Dalaman ilçesinin coğrafi konumu ise 36° 45′ 59.8356” Kuzey ve 28° 47′ 59.9712” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Fethiye ilçesi;

Ege bölgesinde yer alan Fethiye ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 875 km2dir. Fethiye ilçesinin coğrafi konumu ise 36° 39′ 33.2820” Kuzey ve 29° 7′ 34.8492” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Dalaman Fethiye Arası Kaç KM

Dalaman Fethiye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 45 km’dir. Dalaman Fethiye arası mesafe havayolu ile yaklaşık 35 km’dir.

Dalaman Fethiye Arası Kaç KM

Dalaman Fethiye Arası Kaç Saat

Dalaman Fethiye arası kaç saat; Dalaman Fethiye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 45 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Dalaman Fethiye arası mesafe otobüs ile yaklaşık 1 saat sürmektedir. Dalaman Fethiye arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 35 kilometredir.

Özel araç ile;

30 dakika

Otobüs ile;

1 saat

Dalaman Fethiye Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Dalaman Fethiye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 45 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 3 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 4 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Dalaman Fethiye Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Dalaman Fethiye arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Dalaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Dalaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Fethiye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Fethiye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.