İçeriğe geç

Daday Yol Tarifi

Kastamonu Daday yol tarifi; yazımızda öncelikle Daday şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Daday’a nasıl gidilir? Daday yol tarifi? Daday yol haritası? Daday İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Daday İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu’nun ilçesi olan Daday, Kastamonu’nun yerleşim yerlerinden biridir. Daday İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 843 km2’dir. Daday ilçesinin rakımı ise 868 m olarak hesaplanmıştır. Daday ilçesinin Kuzeyinde Azdavay, Pınarbaşı ve Ağlı doğusunda Seydiler ve Kastamonu Merkez, batısında Karabük, Güneyinde ise Araç ilçeleri bulunmaktadır. Daday ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Daday İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Daday ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 8.319 nüfusa sahiptir.

Daday İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Daday Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Daday’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Daday Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Daday’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Daday’a Nasıl Gidilir? Daday Yol Tarifi

Daday’a kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Daday’a gelebilirsiniz. Daday karayolu ile Kastamonu şehir merkezine 77.3 km, İstanbul’a yaklaşık 496 km, Ankara’ya yaklaşık 315 km, İzmir’den ise yaklaşık 849km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kastamonu Şehir Merkezinde yer alan Kastamonu Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kastamonu Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Daday ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.