İçeriğe geç

Çüngüş Yol Tarifi

Diyarbakır Çüngüş yol tarifi; yazımızda öncelikle Çüngüş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çüngüş’e nasıl gidilir? Çüngüş yol tarifi? Çüngüş yol haritası? Çüngüş İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çüngüş İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır’ın ilçesi olan Çüngüş, Diyarbakır’ın yerleşim yerlerinden biridir. Çüngüş İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 512 km2’dir. Çüngüş ilçesinin rakımı ise 978 m olarak hesaplanmıştır. Çüngüş ilinin Kuzeyinde Elazığ, doğusunda ve güneyinde Çermik, ilçeleri bulunmaktadır. Çüngüş ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çüngüş İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çüngüş ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 11.539 nüfusa sahiptir.

Çüngüş İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çüngüş Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çüngüş’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çüngüş Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çüngüş’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çüngüş’e Nasıl Gidilir? Çüngüş Yol Tarifi

Çüngüş’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çüngüş’e gelebilirsiniz. Çüngüş karayolu ile Diyarbakır şehir merkezine 112 km, İstanbul’a yaklaşık 1.444 km, Ankara’ya yaklaşık 884 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.417 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Diyarbakır Şehir Merkezinde yer alan Diyarbakır Havalimanı’na gidebilirsiniz. Diyarbakır Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çüngüş ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Diyarbakır’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Diyarbakır demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çüngüş ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.