İçeriğe geç

Çumra Yol Tarifi

Konya Çumra yol tarifi; yazımızda öncelikle Çumra şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çumra’ya nasıl gidilir? Çumra yol tarifi? Çumra yol haritası? Çumra İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çumra İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya’nın ilçesi olan Çumra, Konya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Çumra İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 2.089 km2’dir. Çumra ilçesinin rakımı ise 1.018 m olarak hesaplanmıştır. Çumra ilçesinin Kuzeyinde Karatay, doğusunda Karapınar, batısında Akören ve Meram, Güneyinde ise Güneysınır ve Bozkır ilçeleri bulunmaktadır. Çumra ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çumra İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çumra ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 67.282 nüfusa sahiptir.

Çumra İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çumra Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çumra’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çumra Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çumra’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çumra’ya Nasıl Gidilir? Çumra Yol Tarifi

Çumra’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çumra’ya gelebilirsiniz. Çumra karayolu ile Konya şehir merkezine 45.6 km, İstanbul’a yaklaşık 752 km, Ankara’ya yaklaşık 316 km, İzmir’den ise yaklaşık 607 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Konya Şehir Merkezinde yer alan Konya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Konya Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çumra ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Konya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Konya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çumra ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.