İçeriğe geç

Çukurova Yol Tarifi

Adana Çukurova yol tarifi; yazımızda öncelikle Çukurova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çukurova’ya nasıl gidilir? Çukurova yol tarifi? Çukurova yol haritası? Çukurova İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çukurova İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana’nın ilçesi olan Çukurova, Adana’nın yerleşim yerlerinden biridir. Çukurova İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 240 km2’dir. Çukurova ilçesinin rakımı ise 23 m olarak hesaplanmıştır. Çukurova ilinin Kuzeyinde Karaisalı, doğusunda ise Sarıçam, batısında Mersin, Güneyinde ise Seyhan ilçeleri bulunmaktadır. Çukurova ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çukurova İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çukurova ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 365,735 nüfusa sahiptir.

Çukurova İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çukurova Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çukurova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çukurova Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çukurova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çukurova’ya Nasıl Gidilir? Çukurova Yol Tarifi

Çukurova’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çukurova’ya gelebilirsiniz. Çukurova karayolu ile Adana şehir merkezine 64.6 km, İstanbul’a yaklaşık 931 km, Ankara’ya yaklaşık 495 km, İzmir’den ise yaklaşık 902 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Adana Şehir Merkezinde yer alan Adana Havalimanı’na gidebilirsiniz. Adana Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çukurova ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Adana’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Adana demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çukurova ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.