Çukurova Posta Kodu

Çukurova Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Çukurova Posta Kodu Sorgulama

Çukurova’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Çukurova ilçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana’nın ilçesi olan Çukurova, Adana’nın yerleşim yerlerinden biridir. Çukurova ilçesi alan olarak Türkiye’nin yedi yüz yetmiş sekizinci en büyük ilçesidir. İlçenin yüzölçümü yaklaşık olarak 240 km2’dir. Rakımı ise 23 m olarak ölçülmüştür. Çukurova ilinin Kuzeyinde Karaisalı, doğusunda ise Sarıçam, batısında Mersin, Güneyinde ise Seyhan ilçeleri yer almaktadır. Çukurova ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları barındırmaktadır ve yatırım için uygun alanlar oluşturmaktadır. Çukurova İçesinin turizm noktaları arasında yer almıştır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çukurova ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 386.634 nüfusa sahip ilçesidir.

Çukurova Posta Kodu
Çukurova Posta Kodu