İçeriğe geç

Çukurca Yol Tarifi

Hakkari Çukurca yol tarifi; yazımızda öncelikle Çukurca şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çukurca’ya nasıl gidilir? Çukurca yol tarifi? Çukurca yol haritası? Çukurca İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çukurca İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkari’nin ilçesi olan Çukurca, Hakkari’nin yerleşim yerlerinden biridir. Çukurca İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 725 km2’dir. Çukurca ilçesinin rakımı ise 1.312 m olarak hesaplanmıştır. Çukurca ilinin Kuzeyinde Hakkari Merkez, doğusunda ise Yüksekova, batısında Şırnak, Güneyinde ise Irak ilçeleri bulunmaktadır. Çukurca ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çukurca İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çukurca ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 16.141 nüfusa sahiptir.

Çukurca İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çukurca Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çukurca’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çukurca Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çukurca’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çukurca’ya Nasıl Gidilir? Çukurca Yol Tarifi

Çukurca’ya kara yolu ya da hava yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çukurca’ya gelebilirsiniz. Çukurca karayolu ile Hakkari şehir merkezine 68.8 km, İstanbul’a yaklaşık 1.789 km, Ankara’ya yaklaşık 1.354 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.762 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Hakkari Şehir Merkezinde yer alan Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı’na gidebilirsiniz. Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çukurca ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.