İçeriğe geç

Çubuk Yol Tarifi

Ankara Çubuk yol tarifi; yazımızda öncelikle Çubuk şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çubuk’a nasıl gidilir? Çubuk yol tarifi? Çubuk yol haritası? Çubuk İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çubuk İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara’nın ilçesi olan Çubuk, Ankara’nın yerleşim yerlerinden biridir. Çubuk İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.198 km2’dir. Çubuk ilçesinin rakımı ise 1.002 m olarak hesaplanmıştır. Çubuk ilinin Kuzeyinde Çankırı, doğusunda ise Kalecik, batısında Kızılcahamam, Güneyinde ise Akyurt ilçeleri bulunmaktadır. Çubuk ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çubuk İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çubuk ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 90.764 nüfusa sahiptir.

Çubuk İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çubuk Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çubuk’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çubuk Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çubuk’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çubuk’a Nasıl Gidilir? Çubuk Yol Tarifi

Çubuk’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çubuk’a gelebilirsiniz. Çubuk karayolu ile Ankara şehir merkezine 42,2 km, İstanbul’a yaklaşık 477 km, Bursa’ya yaklaşık 437 km, İzmir’den ise yaklaşık 638 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Ankara Şehir Merkezinde yer alan Ankara Esenboğa Havalimanı’na gidebilirsiniz. Ankara Esenboğa Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çubuk ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Ankara’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Ankara demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çubuk ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.