İçeriğe geç

Çorum Merkez Yol Tarifi

Çorum Merkez yol tarifi; yazımızda öncelikle Çorum Merkez şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çorum Merkez’e nasıl gidilir? Çorum Merkez yol tarifi? Çorum Merkez yol haritası? Çorum Merkez İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çorum Merkez İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum’un ilçesi olan Çorum Merkez, Çorum’un yerleşim yerlerinden biridir. Çorum Merkez İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 2.436 km2’dir. Çorum Merkez ilçesinin rakımı ise 822 m olarak hesaplanmıştır. Çorum Merkez ilinin Kuzeyinde Laçin, doğusunda ise Mecitözü, batısında Uğurludağ, Güneyinde ise Alaca ilçeleri bulunmaktadır. Çorum Merkez ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çorum Merkez İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çorum Merkez ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 297.224 nüfusa sahiptir.

Çorum Merkez İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çorum Merkez Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çorum Merkez’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çorum Merkez Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çorum Merkez’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çorum Merkez’e Nasıl Gidilir? Çorum Merkez Yol Tarifi

Çorum Merkez’e kara yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çorum Merkez’e gelebilirsiniz. Çorum Merkez karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 608 km, Ankara’ya yaklaşık 233 km, İzmir’den ise yaklaşık 835 km uzaklıktadır. Hava yolu ve demir yolu ulaşımı yoktur.