İçeriğe geç

Çorum Elazığ Arası Kaç KM

Çorum Elazığ arası kaç km; yazımızda öncelikle Çorum ve Elazığ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çorum Elazığ arası kaç km? Çorum Elazığ arası kaç saat? Çorum Elazığ yol tarifi? Çorum Elazığ arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çorum ile Elazığ İli Hakkında Genel Bilgiler

Çorum ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çorum ili yüzölçümü yaklaşık 12,820 km2’dir. Çorum ilinin coğrafi konumu ise 40.581°K 34.648°D GPS koordinatlarıdır.

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Çorum Elazığ Arası Kaç KM

Çorum Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 599 km’dir. Çorum Elazığ arası mesafe havayolu ile yaklaşık 422 km’dir.

Çorum Elazığ Arası Kaç KM

Çorum Elazığ Arası Kaç Saat

Çorum Elazığ arası kaç saat; Çorum Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 599 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Çorum Elazığ arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Çorum Elazığ arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 422 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 3 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 3 dakika

Çorum Elazığ Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çorum Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 599 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 33 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 48 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çorum Elazığ Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çorum Elazığ arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çorum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çorum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.