İçeriğe geç

Çankırı Çorum Arası Kaç KM

Çankırı Çorum arası kaç km; yazımızda öncelikle Çankırı ve Çorum şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çankırı Çorum arası kaç km? Çankırı Çorum arası kaç saat? Çankırı Çorum yol tarifi? Çankırı Çorum arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çankırı ile Çorum İli Hakkında Genel Bilgiler

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Çorum ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Çorum ili yüzölçümü yaklaşık 12,820 km2’dir. Çorum ilinin coğrafi konumu ise 40.581°K 34.648°D GPS koordinatlarıdır.

Çankırı Çorum Arası Kaç KM

Çankırı Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 156 km’dir. Çankırı Çorum arası mesafe havayolu ile yaklaşık 114 km’dir.

Çankırı Çorum Arası Kaç KM

Çankırı Çorum Arası Kaç Saat

Çankırı Çorum arası kaç saat; Çankırı Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 156 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Çankırı Çorum arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Çankırı Çorum arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 114 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

40 dakika

Çankırı Çorum Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çankırı Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 156 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 9 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 13 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çankırı Çorum Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çankırı Çorum arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çorum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çorum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.