İçeriğe geç

Burdur Çorum Arası Kaç KM

Burdur Çorum arası kaç km; yazımızda öncelikle Burdur ve Çorum şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Burdur Çorum arası kaç km? Burdur Çorum arası kaç saat? Burdur Çorum yol tarifi? Burdur Çorum arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Burdur ile Çorum İli Hakkında Genel Bilgiler

Burdur ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

Çorum ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Çorum ili yüzölçümü yaklaşık 12,820 km2’dir. Çorum ilinin coğrafi konumu ise 40.581°K 34.648°D GPS  koordinatlarıdır.

Burdur Çorum Arası Kaç KM

Burdur Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 660 km’dir. Burdur Çorum arası mesafe havayolu ile yaklaşık 512 km’dir.

Burdur Çorum Arası Kaç Saat

Burdur Çorum arası kaç saat; Burdur Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 660 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Burdur Çorum arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Burdur Çorum arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 512 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Burdur Çorum Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Burdur Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 660 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 37 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 53 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Burdur Çorum Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Burdur Çorum arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çorum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çorum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.