İçeriğe geç

Bingöl Çorum Arası Kaç KM

Bingöl Çorum arası kaç km; yazımızda öncelikle Bingöl ve Çorum şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bingöl Çorum arası kaç km? Bingöl Çorum arası kaç saat? Bingöl Çorum yol tarifi? Bingöl Çorum arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bingöl ile Çorum İli Hakkında Genel Bilgiler

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Çorum ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Çorum ili yüzölçümü yaklaşık 12,820 km2’dir. Çorum ilinin coğrafi konumu ise 40.581°K 34.648°D GPS  koordinatlarıdır.

Bingöl Çorum Arası Kaç KM

Bingöl Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 751 km’dir. Bingöl Çorum arası mesafe havayolu ile yaklaşık 510 km’dir.

Bingöl Çorum Arası Kaç Saat

Bingöl Çorum arası kaç saat; Bingöl Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 751 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Bingöl Çorum arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Bingöl Çorum arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 510 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Bingöl Çorum Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bingöl Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 751 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 42 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 61 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bingöl Çorum Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bingöl Çorum arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çorum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çorum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.