İçeriğe geç

Çorlu Yol Tarifi

Tekirdağ Çorlu yol tarifi; yazımızda öncelikle Çorlu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çorlu’ya nasıl gidilir? Çorlu yol tarifi? Çorlu yol haritası? Çorlu İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çorlu İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Tekirdağ’ın ilçesi olan Çorlu, Tekirdağ’ın yerleşim yerlerinden biridir. Çorlu İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 531 km2’dir. Çorlu ilçesinin rakımı ise168 m olarak hesaplanmıştır. Çorlu ilçesinin Kuzeyinde Ergene ve Çerkezköy, doğusunda İstanbul, batısında Muratlı ve Süleymanpaşa, Güneyinde ise Marmaraereğlisi ilçeleri bulunmaktadır. Çorlu ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çorlu İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çorlu ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 270.944 nüfusa sahiptir.

Çorlu İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çorlu Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çorlu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çorlu Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çorlu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çorlu’ya Nasıl Gidilir? Çorlu Yol Tarifi

Çorlu’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çorlu’ya gelebilirsiniz. Çorlu karayolu ile Tekirdağ şehir merkezine 73.5 km, İstanbul’a yaklaşık 122 km, Ankara’ya yaklaşık 571 km, İzmir’den ise yaklaşık 601 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Tekirdağ Şehir Merkezinde yer alan Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı’na gidebilirsiniz. Tekirdağ Çorlu Atatürk Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çorlu ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Tekirdağ’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Tekirdağ demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çorlu ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.