İçeriğe geç

Çorlu Posta Kodu

Çorlu Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Çorlu Posta Kodu Sorgulama

Çorlu’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Çorlu ilçesi Hakkında

Çorlu ilçesi alan olarak Türkiye’nin beş yüz elli üçüncü en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan Tekirdağ’ın ilçesi olan Çorlu, Tekirdağ’ın yerleşim yerlerinden biridir. Çorlu İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 531 km2’dir. Rakımı ise 168 m olarak hesaplanmıştır. Çorlu ilçesinin Kuzeyinde Ergene ve Çerkezköy, doğusunda İstanbul, batısında Muratlı ve Süleymanpaşa, Güneyinde ise Marmaraereğlisi ilçeleri bulunmaktadır. Çorlu ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çorlu İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çorlu ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 279.251 nüfusa sahiptir.

Çorlu Posta Kodu
Çorlu Posta Kodu