İçeriğe geç

Çobanlar Yol Tarifi

Afyon Çobanlar yol tarifi; yazımızda öncelikle Çobanlar şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çobanlar ‘a nasıl gidilir? Çobanlar yol tarifi? Çobanlar yol haritası? Çobanlar İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çobanlar İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Afyon’un ilçesi olan Çobanlar, Afyon’un yerleşim yerlerinden biridir. Çobanlar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 402 km2’dir. Çobanlar ilçesinin rakımı ise 990 m olarak hesaplanmıştır. Çobanlar ilinin Kuzeyinde İscehisar, doğusunda Bolvadin, batısında Afyon Merkez, Güneyinde ise Şuhut ilçeleri bulunmaktadır. Çobanlar ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çobanlar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çobanlar ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 14,503 nüfusa sahiptir.

Çobanlar İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çobanlar Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çobanlar’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çobanlar Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çobanlar‘a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çobanlar’a Nasıl Gidilir? Çobanlar Yol Tarifi

Çobanlar ‘a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çobanlar ‘a gelebilirsiniz. Çobanlar karayolu ile Afyon şehir merkezine 26 km, İstanbul’a yaklaşık 455 km, Ankara’ya yaklaşık 261 km, İzmir’den ise yaklaşık 361 km uzaklıktadır. Afyon şehrinde havaalanı bulunmadığından Çobanlar ilçesine hava ulaşımı bulunmamaktadır. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Afyon’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Afyon demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çobanlar ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.