Çobanlar Posta Kodu

Çobanlar Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Çobanlar Posta Kodu Sorgulama

Çobanlar’ da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Çobanlar ilçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Afyon’un ilçesi olan Çobanlar, Afyon’un yerleşim yerlerinden biridir. İlçe alan olarak Türkiye’nin sekiz yüz elli beşinci en büyük ilçesidir. Çobanlar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 402 km2’dir. Rakımı ise 990 m olarak hesaplanmıştır. Çobanlar ilinin Kuzeyinde İscehisar, doğusunda Bolvadin, batısında Afyon Merkez, Güneyinde ise Şuhut ilçeleri bulunmaktadır. Çobanlar ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çobanlar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çobanlar ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 14.355 nüfusa sahiptir.