İçeriğe geç

Cizre Yol Tarifi

Şırnak Cizre yol tarifi; yazımızda öncelikle Cizre şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Cizre’ye nasıl gidilir? Cizre yol tarifi? Cizre yol haritası? Cizre İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Cizre İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak’ın ilçesi olan Cizre, Şırnak’ın yerleşim yerlerinden biridir. Cizre İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 444 km2’dir. Cizre ilçesinin rakımı ise 374 m olarak hesaplanmıştır. Cizre ilçesinin Kuzeyinde Şırnak Merkez, doğusunda Silopi, batısında İdil, Güneyinde ise Suriye ilçeleri bulunmaktadır. Cizre ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Cizre İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Cizre ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 148.697 nüfusa sahiptir.

Cizre İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Cizre Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Cizre’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Cizre Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Cizre’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Cizre’ye Nasıl Gidilir? Cizre Yol Tarifi

Cizre’ye kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Cizre’ye gelebilirsiniz. Cizre karayolu ile Şırnak şehir merkezine 46.6 km, İstanbul’a yaklaşık 1.600 km, Ankara’ya yaklaşık 1.113 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.573 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Şırnak Şehir Merkezinde yer alan Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı’na gidebilirsiniz. Şırnak Şerafettin Elçi Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Cizre ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.