İçeriğe geç

Cizre Posta Kodu

Cizre Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Cizre Posta Kodu Sorgulama

Cizre’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Cizre ilçesi Hakkında

Cizre ilçesi alan olarak Türkiye’nin altı yüz on dördüncü en büyük ilçesidir. Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak’ın ilçesi olan Cizre, Şırnak’ın yerleşim yerlerinden biridir. Cizre İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 444 km2’dir. Rakımı ise 374 m olarak hesaplanmıştır. Cizre ilçesinin Kuzeyinde Şırnak Merkez, doğusunda Silopi, batısında İdil, Güneyinde ise Suriye ilçeleri bulunmaktadır. Cizre ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Cizre İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Cizre ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 151.699 nüfusa sahiptir.

Cizre Posta Kodu
Cizre Posta Kodu