İçeriğe geç

Çivril Yol Tarifi

Denizli Çivril yol tarifi; yazımızda öncelikle Çivril şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çivril’e nasıl gidilir? Çivril yol tarifi? Çivril yol haritası? Çivril İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çivril İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Denizli’nin ilçesi olan Çivril, Denizli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Çivril İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.570 km2’dir. Çivril ilçesinin rakımı ise 831 m olarak hesaplanmıştır. Çivril ilinin Kuzeyinde Uşak, doğusunda ise Afyonkarahisar, batısında Bekilli, Güneyinde ise Baklan ilçeleri bulunmaktadır. Çivril ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çivril İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çivril ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 60.333 nüfusa sahiptir.

Çivril İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çivril Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çivril’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çivril Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çivril’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çivril’e Nasıl Gidilir? Çivril Yol Tarifi

Çivril’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çivril’e gelebilirsiniz. Çivril karayolu ile Denizli şehir merkezine 96 km, İstanbul’a yaklaşık 497 km, Ankara’ya yaklaşık 398 km, İzmir’den ise yaklaşık 278    km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Denizli Şehir Merkezinde yer alan Denizli Çardak Havalimanı’na gidebilirsiniz. Denizli Çardak Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çivril ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Denizli’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Denizli demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çivril ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.