Çine Yol Tarifi

Aydın Çine yol tarifi; yazımızda öncelikle Çine şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çine’ye nasıl gidilir? Çine yol tarifi? Çine yol haritası? Çine İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çine İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Aydın’ın ilçesi olan Çine, Aydın’ın yerleşim yerlerinden biridir. Çine İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 820 km2’dir. Çine ilçesinin rakımı ise 82 m olarak hesaplanmıştır. Çine ilinin Kuzeyinde Aydın merkez, doğusunda ise Bozdoğan, batısında Karpuzlu, Güneyinde ise Muğla ilçeleri bulunmaktadır. Çine ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çine İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çine ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 49.128 nüfusa sahiptir.

Çine İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çine Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çine’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çine Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çine’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çine’ye Nasıl Gidilir? Çine Yol Tarifi

Çine’ye kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çine’ye gelebilirsiniz. Çine karayolu ile Aydın şehir merkezine 40,0 km, İstanbul’a yaklaşık 609 km, Ankara’ya yaklaşık 615 km, İzmir’den ise yaklaşık 150 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Aydın’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Aydın demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çine ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.