İçeriğe geç

Çınarcık Yol Tarifi

Yalova Çınarcık yol tarifi; yazımızda öncelikle Çınarcık şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çınarcık’a nasıl gidilir? Çınarcık yol tarifi? Çınarcık yol haritası? Çınarcık İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çınarcık İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Yalova’nın ilçesi olan Çınarcık, Yalova’nın yerleşim yerlerinden biridir. Çınarcık İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 178 km2’dir. Çınarcık ilçesinin rakımı ise 29 m olarak hesaplanmıştır. Çınarcık ilçesinin doğusunda Termal, batısında Armutlu, Güneyinde ise Bursa ilçeleri bulunmaktadır. Çınarcık ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çınarcık İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çınarcık ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 34.343 nüfusa sahiptir.

Çınarcık İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çınarcık Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çınarcık’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çınarcık Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çınarcık’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çınarcık’a Nasıl Gidilir? Çınarcık Yol Tarifi

Çınarcık’a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çınarcık’a gelebilirsiniz. Çınarcık karayolu ile Yalova şehir merkezine 19.3 km, İstanbul’a yaklaşık 110 km, Ankara’ya yaklaşık 433 km, İzmir’den ise yaklaşık 408 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Yalova’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Yalova demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çınarcık ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.