İçeriğe geç

Çınarcık Posta Kodu

Çınarcık Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Çınarcık Posta Kodu Sorgulama

Çınarcık’ta yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Çınarcık ilçesi Hakkında

Çınarcık ilçesi alan olarak Türkiye’nin sekiz yüz otuz sekizinci en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan Yalova’nın ilçesi olan Çınarcık, Yalova’nın yerleşim yerlerinden biridir. Çınarcık İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 113 km2’dir. Rakımı ise 15 m olarak hesaplanmıştır. Çınarcık ilçesinin doğusunda İzmit, batısında Çiftlikköy, Güneyinde ise Bursa ilçeleri bulunmaktadır. Çınarcık ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çınarcık İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çınarcık ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 34.699 nüfusa sahiptir.

Çınarcık Posta Kodu
Çınarcık Posta Kodu