İçeriğe geç

Çınar Yol Tarifi

Diyarbakır Çınar yol tarifi; yazımızda öncelikle Çınar şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çınar’a nasıl gidilir? Çınar yol tarifi? Çınar yol haritası? Çınar İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çınar İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır’ın ilçesi olan Çınar, Diyarbakır’ın yerleşim yerlerinden biridir. Çınar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.934 km2’dir. Çınar ilçesinin rakımı ise 673 m olarak hesaplanmıştır. Çınar ilinin Kuzeyinde Sur, doğusunda ise Bismil, batısında Şanlıurfa, Güneyinde ise Mardin ilçeleri bulunmaktadır. Çınar ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çınar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çınar ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 75.640 nüfusa sahiptir.

Çınar İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çınar Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çınar’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çınar Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çınar’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çınar’a Nasıl Gidilir? Çınar Yol Tarifi

Çınar’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çınar’a gelebilirsiniz. Çınar karayolu ile Diyarbakır şehir merkezine 32.1 km, İstanbul’a yaklaşık 1.360 km, Ankara’ya yaklaşık 916 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.448 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Diyarbakır Şehir Merkezinde yer alan Diyarbakır Havalimanı’na gidebilirsiniz. Diyarbakır Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çınar ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Diyarbakır’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Diyarbakır demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çınar ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.