İçeriğe geç

Çilimli Mahalleleri

Çilimli İlçesi

Çilimli mahalleleri, Çilimli ilçesi alan olarak Türkiye’nin dokuz yüz onuncu en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Düzce’nin ilçesi olan Çilimli, Düzce’nin yerleşim yerlerinden biridir. Çilimli İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 85 km2’dir. Çilimli ilçesinin rakımı ise 184 m olarak hesaplanmıştır. Çilimli ilçesinin Kuzeyinde Çilimli, doğusunda Düzce Merkez, batısında Cumayeri ve Gümüşova, Güneyinde ise Gölyaka ve Düzce Merkez ilçeleri bulunmaktadır. Çilimli ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çilimli İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çilimli ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 19.902 nüfusa sahiptir.

Çilimli ilçesini coğrafi konumu ise 40° 53′ 36.3588” Kuzey ve 31° 2′ 48.7140” Doğu gps koordinatlarıdır.

Çilimli Mahalleleri

Çilimli ilçesinin 7 mahallesi bulunmaktadır. Çilimli ilçesinin 22 tane köy yerleşkesi bulunmaktadır. Çilimli mahalleleri arasında en fazla nüfusa sahip mahalleleri sırasıyla Şerefiye mahallesi, Ulucami mahallesi ve Yeşil mahalleleridir. En az nüfusa sahip olan mahalleri ise sırasıyla Mahirağa mahallesi, Arabacı mahallesi ve Yeşiltepe mahalleleridir.

Çilimli mahalle haritası

Diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

ÇİLİMLİ MAHALLELERİ

  1. Arabacı Mah.
  2. Mahirağa Mah.
  3. Şerefiye Mah.
  4. Topçular Mah.
  5. Ulucami Mah.
  6. Yeşil Mah.
  7. Yeşiltepe Mah.

Çilimli Tarihi ve Gezilecek Yerler

Çilimli mahalleleri Tepeköy Mesire Alanı, Hasan Dede Türbesi, Tepeköy Camisi ve Şeyh Muslihiddin ve Oğulları Türbesi gibi yerler bulunmaktadır. Düzce ilinin turizm açısından önemli ve odak noktası potansiyelinde olan, dini yapıları ve tarihi yapıların yanı sıra doğal harikalarını barındıran doğa ve kültür turizmi için tercih edilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

Çilimli Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Düzce Merkez Mahalleleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…