İçeriğe geç

Çıldır Yol Tarifi

Ardahan Çıldır yol tarifi; yazımızda öncelikle Çıldır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çıldır‘a nasıl gidilir? Çıldır yol tarifi? Çıldır yol haritası? Çıldır İlçeleri Yol Güzergâhı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çıldır İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan’ın ilçesi olan Çıldır, Ardahan’ın yerleşim yerlerinden biridir. Çıldır İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1,082 km2’dir. Çıldır ilçesinin rakımı ise 1.950 m olarak hesaplanmıştır. Çıldır İlçesinin, batısında Ardahan Merkez, Damal ve Hanak ilçeleri bulunmaktadır. Çıldır ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çıldır İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çıldır ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 9,833 nüfusa sahiptir.

Çıldır İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çıldır Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çıldır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çıldır Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çıldır‘a yol güzergâhı oluşturabilirsiniz.  

Çıldır’a Nasıl Gidilir? Çıldır Yol Tarifi

Çıldır‘a kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çıldır‘a gelebilirsiniz. Çıldır karayolu ile Ardahan şehir merkezine 43 km, İstanbul’a yaklaşık 1468 km, Ankara’ya yaklaşık 1133 km, İzmir’den ise yaklaşık 1849 km uzaklıktadır. Ardahan’a havayolu ulaşımı ve demiryolu ulaşımı bulunmamaktadır.