Çıldır Posta Kodu

Çıldır Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Çıldır Posta Kodu Sorgulama

Çıldır’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Çıldır ilçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan’ın ilçesi olan Çıldır, Ardahan’ın yerleşim yerlerinden biridir. İlçe alan olarak Türkiye’nin üç yüz on üçüncü en büyük ilçesidir. Çıldır İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1,082 km2’dir. Rakımı ise 1.950 m olarak hesaplanmıştır. Çıldır İlçesinin, batısında Ermenistan, doğusunda Ardahan Merkez ilçesi, güneyinde Kars ili, kuzeyinde ise Damal ve Hanak bulunmaktadır. Çıldır ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmakta ve yatırım için uygun alanlar yer almaktadır. Ardahan Merkez İçesinin turizm sektöründe katkı sağlayacak noktaları da bulunmaktadır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de bulunmaktadır. Çıldır ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 9.247 nüfusa sahiptir.

Çıldır Posta Kodu
Çıldır Posta Kodu