İçeriğe geç

Cihanbeyli Yol Tarifi

Konya Cihanbeyli yol tarifi; yazımızda öncelikle Cihanbeyli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Cihanbeyli’ye nasıl gidilir? Cihanbeyli yol tarifi? Cihanbeyli yol haritası? Cihanbeyli İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Cihanbeyli İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya’nın ilçesi olan Cihanbeyli, Konya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Cihanbeyli İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 3.702 km2’dir. Cihanbeyli ilçesinin rakımı ise 963 m olarak hesaplanmıştır. Cihanbeyli ilçesinin Kuzeyinde Ankara ve Kulu, doğusunda Aksaray, batısında Sarayönü ve Yunak, Güneyinde ise Altınekin ilçeleri bulunmaktadır. Cihanbeyli ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Cihanbeyli İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Cihanbeyli ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 51.748 nüfusa sahiptir.

Cihanbeyli İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Cihanbeyli Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Cihanbeyli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Cihanbeyli Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Cihanbeyli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Cihanbeyli’ye Nasıl Gidilir? Cihanbeyli Yol Tarifi

Cihanbeyli’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Cihanbeyli’ye gelebilirsiniz. Cihanbeyli karayolu ile Konya şehir merkezine 99.3 km, İstanbul’a yaklaşık 608 km, Ankara’ya yaklaşık 172 km, İzmir’den ise yaklaşık 599 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Konya Şehir Merkezinde yer alan Konya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Konya Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Cihanbeyli ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Konya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Konya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Cihanbeyli ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.