İçeriğe geç

Çiğli Yol Tarifi

İzmir Çiğli yol tarifi; yazımızda öncelikle Çiğli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çiğli’ye nasıl gidilir? Çiğli yol tarifi? Çiğli yol haritası? Çiğli İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çiğli İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan İzmir’in ilçesi olan Çiğli, İzmir’in yerleşim yerlerinden biridir. Çiğli İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 139 km2’dir. Çiğli ilçesinin rakımı ise 11 m olarak hesaplanmıştır. Çiğli ilçesinin Kuzeyinde Menemen, doğusunda ise Karşıyaka ve Bayraklı ilçeleri bulunmaktadır. Çiğli ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çiğli İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çiğli ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 200.211 nüfusa sahiptir.

Çiğli İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çiğli Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çiğli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çiğli Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çiğli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çiğli’ye Nasıl Gidilir? Çiğli Yol Tarifi

Çiğli’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çiğli’ye gelebilirsiniz. Çiğli karayolu ile İzmir şehir merkezine 27.7 km, İstanbul’a yaklaşık 499 km, Ankara’ya yaklaşık 609 km, Bursa’dan ise yaklaşık 365 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İzmir Şehir Merkezinde yer alan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gidebilirsiniz. İzmir Adnan Menderes Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çiğli ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İzmir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İzmir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çiğli ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.