İçeriğe geç

Çiğli Posta Kodu

Çiğli Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Çiğli Posta Kodu Sorgulama

Çiğli’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Çiğli ilçesi Hakkında

Çiğli ilçesi alan olarak Türkiye’nin sekiz yüz yetmiş üçüncü en büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan İzmir’in ilçesi olan Çiğli, İzmir’in yerleşim yerlerinden biridir. Çiğli İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 139 km2’dir. Rakımı ise 11 m olarak hesaplanmıştır. Çiğli ilçesinin Kuzeyinde Menemen, doğusunda ise Karşıyaka ve Bayraklı ilçeleri bulunmaktadır. Çiğli ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çiğli İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çiğli ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 204.549 nüfusa sahiptir.

Çiğli Posta Kodu
Çiğli Posta Kodu