İçeriğe geç

Çiftlikköy Yol Tarifi

Yalova Çiftlikköy yol tarifi; yazımızda öncelikle Çiftlikköy şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çiftlikköy’e nasıl gidilir? Çiftlikköy yol tarifi? Çiftlikköy yol haritası? Çiftlikköy İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çiftlikköy İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Yalova’nın ilçesi olan Çiftlikköy, Yalova’nın yerleşim yerlerinden biridir. Çiftlikköy İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 136 km2’dir. Çiftlikköy ilçesinin rakımı ise 13 m olarak hesaplanmıştır. Çiftlikköy ilçesinin doğusunda Altınova, batısında Yalova Merkez, Güneyinde ise Bursa ilçeleri bulunmaktadır. Çiftlikköy ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çiftlikköy İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çiftlikköy ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 41.882 nüfusa sahiptir.

Çiftlikköy İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Çiftlikköy Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Çiftlikköy’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Çiftlikköy Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çiftlikköy’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Çiftlikköy’e Nasıl Gidilir? Çiftlikköy Yol Tarifi

Çiftlikköy’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Çiftlikköy’e gelebilirsiniz. Çiftlikköy karayolu ile Yalova şehir merkezine 12.3 km, İstanbul’a yaklaşık 93.6 km, Ankara’ya yaklaşık 417 km, İzmir’den ise yaklaşık 399 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Yalova’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Yalova demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Çiftlikköy ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.