İçeriğe geç

Çiftlikköy Mahalleleri

Çiftlikköy İlçesi

Çiftlikköy mahalleleri, Çiftlikköy ilçesi alan olarak Türkiye’nin sekiz yüz yetmiş dokuzuncu en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan Yalova’nın ilçesi olan Çiftlikköy, Yalova’nın yerleşim yerlerinden biridir. Çiftlikköy İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 113 km2’dir. Çiftlikköy ilçesinin rakımı ise 15 m olarak hesaplanmıştır. Çiftlikköy ilçesinin doğusunda İzmit, batısında Çiftlikköy, Güneyinde ise Bursa ilçeleri bulunmaktadır. Çiftlikköy ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Çiftlikköy İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Çiftlikköy ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 44.808 nüfusa sahiptir.

Çiftlikköy ilçesini coğrafi konumu ise 40° 39′ 45.8856” Kuzey ve 29° 18′ 55.2456” Doğu gps koordinatlarıdır.

Çiftlikköy Mahalleleri

Çiftlikköy ilçesinin 8 mahallesi bulunmaktadır. Çiftlikköy ilçesinin 1 tane köy yerleşkesi bulunmaktadır. Çiftlikköy mahalleleri arasında en fazla nüfusa sahip mahalleleri sırasıyla Sahil mahallesi, Çiftlik mahallesi ve Mehmet Akif Ersoy mahalleleridir. En az nüfusa sahip olan mahalleri ise sırasıyla Taşköprü Yeni mahallesi, 500 Evler mahallesi ve Siteler mahalleleridir.

Çiftlikköy Mahalleleri
Çiftlikköy Mahalle Haritası

Diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

ÇİFTLİKKÖY MAHALLELERİ

  • 500 Evler Mah.
  • Çiftlik Mah.
  • Mehmet Akif Ersoy Mah.
  • Sahil Mah.
  • Siteler Mah.
  • Sultaniye Mah.
  • Taşköprü Merkez Mah.
  • Taşköprü Yeni Mah.

Çiftlikköy Tarihi ve Gezilecek Yerler

Çiftlikköy mahalleleri, Taşköprü, Çeşme Pırlanta Plajı ve Kara Kilise gibi yerler bulunmaktadır. Yalova ilinin turizm açısından önemli ve odak noktası potansiyelinde olan, dini yapıları ve tarihi yapıların yanı sıra doğal harikalarını barındıran doğa ve kültür turizmi için tercih edilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

Çiftlikköy Tarihi ve Gezilecek Yerler

Çiftlikköy Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Çınarcık Mahalleleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…